ניקוי מרפסת שירות, חיטוי והדברת מזיקים

ניקוי לכלוך של יונים ממרפסת שירות או מרפסת גג

ניקוי מרפסת שירות

ניקוי מרפסת שירות מלשלשת יונים (בונוס! הדברת מזיקים)

מקצוענים בניקוי מרפסת גג מצואה (לשלשת) של יונים

כיצד חודרות יונים אל מסתור הכביסה?(בקלות)

מלבד המראה האסתטי, ישנה חשיבות גבוהה לניקוי מסתור כביסה או מרפסת שירות מצואה של יונים גם מבחינה בריאותית ונסביר תחילה איך זה מתרחש.
מסתורי הכביסה  או מרפסות השרות אלו החללים בצמוד למטבח או המקלחות שבהם תולים את הכביסה. למרבה הצער דיירים רבים אינם ששים לתלות שם כביסה עקב הצטברות של צואת יונים וריחות לא נעימים שבוקעים משם עקב חדירת יונים לא מבוקרת. מסתורי הכביסה בארץ אינם מוגנים כראוי בפני חדירת יונים פשוט כי הקבלן שבנה אותם לא נתן את הדעת לכך ולא התקין שם מעקה בטיחות שנותן מענה לחדירת יונים. רוב הקבלנים, במקרה הטוב, מתקינים בתוך מסתור הכביסה או מרפסת השירות רפרפת אלומיניום שאמנם היא אסתטית ומגבילה כניסה של עורבים אבל יונים וציפורים קטנות יותר כמו דרורים או מיינה הודית, חודרים לשם די בקלות. מכיון שיש במסתור הכביסה או מרפסת השרות רפרפת אלומיניום עם מרווחים גדולים, מתאפשרת כניסת יונים בקלות אליהם. ישנם מסתורי כביסה עם מעקה בטיחות שמגיע עד גובה חבלי הכביסה כך שחצי מסתור הכביסה פתוח.
משלל סיבות, ישנה נטייה להתקין בתוך מסתור הכביסה מנועים של מזגנים, להתקנה של מנועי המזגנים בתוך מסתור הכביסה יש חשיבות מכרעת בהתמקמות של היונים. מנוע המזגן משמש את היונים כמקום קינון ומצד שני מקשה על ניקוי מסתור הכביסה. רוב האוכלוסייה אינה יודעת כיצד להתנהג עם האורחים החדשים ומעדיפה להתרחק ממסתור הכביסה ולהזניח את הטיפול בו כך שהעסק נהיה יותר "מלוכלך". 

איך מנקים מרפסת שירות מלכלוך של יונים?

התהליך של ניקוי מסתור כביסה (מרפסת שירות) מצואה של יונים מתחיל עם סילוק היונים מתוך מרפסת השרות. איש מקצוע ייכנס אל מסתור הכביסה ויפנה בצורה הומנית את היונים שהתנחלו בתוכו אבל זה רק השלב הראשון. העובדה שהיונים הורחקו מהמסתור לא מונעת את הריחות העזים והצחנה שבוקעת משם וגם לא תרחיק את היונים לצמיתות כי יונים אחרות עלולות להתנחל בתוך מסתור הכביסה. לאחר הרחקת היונים והגוזלים מתוך מסתור הכביסה מתחיל תהליך ניקוי לשלשת ממסתור הכביסה.

פינוי צואת יונים ממרפסת שירות

פינוי לשלשת יונים (שלשלת יונים) נשמעת אולי לחלקכם כמשהו לא מורכב מי יודע מה אך כל מי שניסה לבדו יודע שפינוי שלשלת היא משימה קשה ובלשון המעטה לא נעימה מכמה סיבות: יש צורך בפירוק חבלי הכביסה על מנת לרדת למטה בנוחות, התעסקות עם צואת יונים מצריכה הגנה בפני המזיקים שמתלווים, הריחות והגועל קשים מנשוא, רבים מהמסתורים הם צפופים וקשה מאוד להתנייד שם, לרבים ממסתורי הכביסה אין מעקה בטיחות יציב והסיכוי למעוד וליפול גבוה וכמובן תזדקקו לכלי עבודה מקצועיים כמו מכשיר שטיפה בלחץ (גרניק) כי רק בעזרתו תוכלו לקלף את שכבות הלשלשת מתחתית המסתור ומתחת למזגנים. לאחר  שהרחקנו את היונים מתוך מסתור הכביסה ואספנו את הפסולת היבשה מגיע השלב של השטיפה עם גרניק שה מכשיר שטיפה עוצמתי עם לחץ מים חזק שמוריד בקלות את לכלוך היונים מהמזגנים, מהקירות, מהרצפה וממגן הבטיחות. בסיום השטיפה אנחנו מקרצפים את כל מסתור הכביסה עם קצף וסבונים ומבצעים חיטוי בכלור על כל חלקי המסתור.

מסתור כביסה עם לכלוך יונים לפני ניקיון

מסתור כביסה לאחר ניקיון יסודי, חיטוי והדברה נגד קרציוני יונים

תוכן עניינים

Call Now Button